Europa League

Δέχτηκε γκολ μετά από 494 λεπτά η ΑΕΚ, ξανά από στημένο

Από το 74ο λεπτό του επαναληπτικού με την ΤΣΣΚΑ Μόσχας είχε να δεχτεί γκολ η ΑΕΚ σε επίσημο παιχνίδι! «Έσπασε» το σερί της ο Έλεζ και αυτήν τη φορά από στημένη φάση.

Η κατάρα των εκτελέσεων κόρνερ ξαναχτύπησε την άμυνα της ΑΕΚ, αφού ο Γιόχανσον έχασε τον Έλεζ και αυτός ισοφάρισε σε 1-1 το γκολ του Μάνταλου.

Η Ένωση είχε δεχτεί για τελευταία φορά γκολ στον επαναληπτικό για τον 3ο προκριματικό του Champions League, από τον Νάτχο, στο 74'.

Έκτοτε, η ΑΕΚ είχε κρατήσει ανέπαφη την εστία της, τόσο στα τρία ματς πρωταθλήματος όσο και στις δύο αναμετρήσεις με την Μπριζ.

Όμως, για 4η φορά στη φετινή περίοδο ο «δικέφαλος» δέχτηκε γκολ από στημένη φάση.

Eπιμέλεια: Κώστας Μιαούλης