Ιταλία

Δυνατά στο κυνήγι της Ευρώπης η Φιορεντίνα

Με ανατροπή και τρία γκολ σε δέκα λεπτά επιβλήθηκε της ΣΠΑΛ η Φιορεντίνα με 4-1 και συνεχίζει το κυνήγι της έκτης θέσης, στην 24η αγωνιστική του ιταλικού πρωταθλήματος.

Δυσκολεύτηκε, αλλά πήραν τη νίκη επί της ΣΠΑΛ η Φιορεντίνα που πέρασε με 4-1 από το «Πάολο Μεάτσα» στην 24η αγωνιστική της Serie A’.

Οι γηπεδούχοι πήραν τα ηνία στο σκορ στο 36’ με τον Πετάνια, όμως οι «βιόλα» ισοφάρισαν στο 44’ με τον Φερνάντες και… πάτησαν γκάζι μετά το 80’ για να πάρουν το τρίποντο.

Η εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Βερετού έδωσε τα ηνία στην ομάδα του Στέφανο Πιόλι, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Σιμεόνε έκανε το 3-1. Το αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 88’ ο Γκέρσον.