Γερμανία

Έ(χ)ασε ευκαιρία η Άιντραχτ

Η Άιντραχτ δεν μπόρεσε να πάρει τη νίκη κόντρα στην Άουγσμπουργκ αφού έμεινε στο 1-1 κι έχασε την ευκαιρία να βρεθεί στην 3η θέση μαζί με την Χέρτα.

Παρά το γεγονός πως προηγήθηκε νωρίς με τον Χργκότα, η Άιντραχτ ήρθε ισόπαλη με την Άουγσμπουργκ 1-1. Στο ματς αγωνίστηκε με τους γηπεδούχους και στα 90 λεπτά της αναμέτρησης ο Κώστας Σταφυλίδης. Με την ισοπαλία αυτή η Άιντραχτ βρίσκεται στην 4η θέση με 25 πόντους μαζί με την Χόφενχαϊμ κι έμεινε αήττητη για 7η συνεχόμενη αγωνιστική.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Χργκότα, μετά από πάσα του Μάιερ και στο 11ο λεπτό πήραν το προβάδισμα. Στο 34ο λεπτό ο Γι ισοφάρισε για την γηπεδούχο Άουγκσμπουργκ που βρίσκεται στη 12η θέση με 14 βαθμούς, αρκετά μακριά από την επικίνδυνη ζώνη.