Super League 2

Έβγαλε τα μάτια του ο ΟΦΗ

Προηγήθηκε δύο φορές και ισοφαρίστηκε ισάριθμες ο ΟΦΗ που έμεινε στο 2-2 με την Καλλονή, στην 2η αγωνιστική της Football League. Αποδοκιμασίες από τους φιλάθλους των Κρητικών.

Είχε τον έλεγχο, προηγήθηκε δύο φορές αλλά… αυτοκτόνησε ο ΟΦΗ, που ισοφαρίστηκε σε 2-2 από την μαχητική Καλλονή στην δεύτερη αγωνιστική της Football league.

Οι Κρητικοί είχαν τις ευκαιρίες να πάρουν το ματς, αλλά δύο λάθη του Δερμιτζάκη επέτρεψαν στο σύλλογο της Μυτιλήνης να φέρει το ματς στα ίσα και να φύγει με πολύτιμο βαθμό από το Γεντί Κουλέ.

Στο 38’ ο Όστοϊτς με κεφαλιά άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, ενώ ο Μάνος είχε μεγάλη ευκαιρία να το κάνει λίγα λεπτά νωρίτερα.

Στο δεύτερο μισό του ματς η Καλλονή ισορρόπησε και στο 68’ κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Φράγκο μετά από τραγικό λάθος του τερματοφύλακα, που έχασε τη μπάλα μέσα από τα χέρια του.

Οκτώ λεπτά μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο ο Όγκμποε έδωσε ξανά το προβάδισμα στον ΟΦΗ μετά από ασίστ του Χαντί, ο οποίος είχε δύο ακόμα μεγάλες ευκαιρίες για να αυξήσει τη διαφορά αμέσως μετά.

Ό,τι δεν κατάφερε ο Χαντί, το έκανε ο Λαμπράκης στο 88’ ισοφαρίζοντας με απευθείας εκτέλεση φάουλ και διαμορφώνοντας το τελικό 2-2.

Ο Χαντί προσπάθησε και πάλι για τη νίκη με σουτ στις καθυστερήσεις, όμως δεν βρήκε στόχο με τους φιλάθλους του ΟΦΗ -που είχαν δημιουργήσει εκρηκτική ατμόσφαιρα στην έναρξη του ματς- να αποδοκιμάζουν τους παίκτες για την απώλεια των βαθμών.