Champions League

Έβρεξε… Αγκουέρο (video)

Με μία μέρα καθυστέρηση έκανε σεφτέ στο Champions League η Σίτι. O Αγκουέρο έκανε όλη την δουλειά για την ομάδα του Γκουαρντιόλα καθαρίζοντας με χατ-τρικ την Γκλάντμπαχ, 4-0, στο Etihad.

Κανένα πρόβλημα δεν αντιμετώπισε η Σίτι κόντρα στην Γκλάντμπαχ και ξεκίνησε με το δεξί (4-0)… και με μία μέρα καθυστέρηση τις υποχρεώσεις της στους ομίλους του Champions League.

Όλα τα φώτα πάνω στον Κουν Αγκουέρο που πέτυχε τα τρία γκολ της ομάδας του Πεπ Γκουαρντιόλα στο «Etihad», στο ματς που κανονικά ήταν να διεξαχθεί την Τρίτη για τον 3ο όμιλο όμως αναβλήθηκε λόγω κακοκαιρίας. Αρχικά, άνοιξε το σκορ μόλις στο 9ο λεπτό, ενώ στο 28’ διπλασίασε τα τέρματα των «πολιτών» με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Στο δεύτερο ημίχρονο έκανε χατ-τρικ αποφεύγοντας και τον τερματοφύλακα των Γερμανών στο 77ο λεπτό, ενώ το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Ιεανάτσο έπειτα από ασίστ του Σανέ στις καθυστερήσεις (90+1’).

Manchester City vs Borussia Monchengladbach 4-0... από HD-Live-Goals