Έδωσε προβάδισμα στον ΟΦΗ και αποβλήθηκε στον πανηγυρισμό ο Γιακουμάκης!

Ο Γιώργος Γιακουμάκης σκόραρε για το 2-1 υπέρ του ΟΦΗ στο μπαράζ, αλλά ξέχασε ότι είχε κίτρινη και βγάζοντας τη φανέλα στον πανηγυρισμό, αποβλήθηκε με δεύτερη, σωστά από τον Κομίνη.

Λυτρωτής και... μοιραίος μέσα σε ένα λεπτό για τον ΟΦΗ, ο Γιώργος Γιακουμάκης.

Ο επιθετικός της ομάδας του Ηρακλείου, πέρασε αλλαγή στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου και στο 69' με ιδανικό, σεντερφορίσιο τελείωμα βρήκε δίχτυα μετά από ασίστ του Νέιρα και έδωσε προβάδισμα στον ΟΦΗ στο μπαράζ απέναντι στον Πλατανιά.

Ωστόσο, στον πανηγυρισμό του, ξεχάστηκε, έβγαλε τη φανέλα και αποβλήθηκε σωστά με δεύτερη κίτρινη από τον διαιτητή Κομίνη, ένα μόλις λεπτό μετά το γκολ που πέτυχε, αφήνοντας με δέκα την ομάδα του.