Oλλανδία

«Έφαγε» 5άρα η Ρόντα του Αναστασίου (video)

Όχι μόνο μένει χωρίς νίκη στο φετινό πρωτάθλημα η Ρόντα του Γιάννη Αναστασίου, αλλά δέχτηκε μια ακόμα ήττα-διασυρμό με 5-0 από την πρωτοπόρο Φέγενορντ, στην έβδομη αγωνιστική της Eredivisie.

Το αρνητικό σερί... καλά κρατεί για τη Ρόντα του Γιάννη Αναστασίου, που έμεινε για όγδοο παιχνίδι μακριά από τη νίκη. Αυτή τη φορά, δεν άντεξε στην πίεση της Φέγενορντ που επικράτησε 5-0, διατήρησε το αήττητο και παραμένει στην κορυφή, μετά την έβδομη αγωνιστική της Eredivisie.

Η ομάδα του Ρότερνταμ δεν δυσκολεύτηκε να μετατρέψει σε περίπατο το ματς. Ο Γιόργκενσεν άνοιξε το σκορ στο 25’, ενώ δέκα λεπτά αργότερα ο Ελ Αχμαντί διπλασίασε τα τέρματα.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι ρυθμοί έπεσαν, με την Φέγενορντ να βάζει ξανά μπροστά τις μηχανές μετά το 80’ και να μετατρέπει τη νίκη του σε θρίαμβο, με γκολ των Γιόργκενσεν, Τούρνστρα και Κονγκολο.

Feyenoord Rotterdam 5-0 Roda JC Kerkrade - All... από RussellLerman