Oλλανδία

Εισέπραξε «τεσσάρα» ο Αναστασίου…

Με δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο, η Αϊντχόφεν συνέτριψε 4-0 τη Ρόντα του Αναστασίου, που παρέμεινε σε… ζόρικη θέση, ενώ οι γηπεδούχοι μείωσαν στο… τρίποντο από τον 2ο Άγιαξ. Νίκες για Τσβόλε, Τβέντε.

Δίχως να αντιμετωπίσει το παραμικρό πρόβλημα, η Αϊντχόφεν επικράτησε άνετα 4-0 της Ρόντα του Γιάννη Αναστασίου και μείωσε στους τρεις βαθμούς τη διαφορά της από τον δεύτερο Άγιαξ, που έχει, ωστόσο, παιχνίδι λιγότερο.

Από δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο πέτυχαν Μορένο και Ντε Γιονγκ, διαμορφώνοντας το αποτέλεσμα της αναμέτρησης για την 25η αγωνιστική στην Ολλανδία.

Η ομάδα του Έλληνα τεχνικού είχε, πραγματικά, δύσκολη αποστολή και θα ψάξει στα επόμενα παιχνίδια τους βαθμούς που χρειάζεται, προκειμένου να παραμείνει στην κατηγορία.

Στα άλλα ματς της ημέρας, η Τσβόλε του Θανάση Καραγκούνη νίκησε 3-1 τη Φίτεσε και η Τβέντε 2-1 τη Βίλεμ.