Ιταλία

Είχε άλλη άποψη…

Δραματικό φινάλε στο Μπέργκαμο, με την Αταλάντα να πετυχαίνει γκολ στο 93’ και να διαμορφώνει το τελικό 2-2, «παγώνοντας» την Έμπολι που προηγούνταν στη μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης.

Ματς ακατάλληλο για... καρδιακούς στο Μπέργκαμο, με την Αταλάντα να αναδεικνύεται ισόπαλη (2-2) εντός έδρας κόντρα στην Έμπολι χάρη στο γκολ του Ντενίς στο 92’ και να… σώζει κάπως την παρτίδα, στο πλαίσιο της 32ης αγωνιστικής της Serie Α.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν εκείνοι που προηγήθηκαν πρώτοι, χάρη στο γκολ του Σαπονάρα στο 41’, με τους γηπεδούχους ωστόσο να απαντούν άμεσα και να ισοφαρίζουν δύο λεπτά αργότερα με τον Γκόμεζ.

Η Έμπολι όμως δεν το έβαλε κάτω και πήρε και πάλι προβάδισμα στο 60’ με τον Μακαρόνε να κάνει το 2-1.

Λογάριαζε όμως χωρίς τον Ντενίς, ο οποίος με δυνατή κεφαλιά έκανε το 2-2 στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων και χάρισε στην ομάδα του το βαθμό της ισοπαλίας.