Αγγλία

Είχε… κατηφόρα στο «Άνφιλντ»!

Καταιγιστική ήταν η Λίβερπουλ απέναντι στη Στόουκ, την οποία συνέτριψε 4-1, ενόψει της ρεβάνς με την Ντόρτμουντ για τους «8» του Europa League.

Σε παράσταση για έναν… ρόλο μετέτρεψε η Λίβερπουλ την αναμέτρηση με την Στόουκ! Οι «κόκκινοι» είχαν αρκετές… ορέξεις στο «Άνφιλντ» συντρίβοντας 4-1 τους «πότερς», ενόψει της ρεβάνς με την Ντόρτμουντ στους «8» του Europa League!

Από ένα γκολ είχαν οι Μορένο και Στάριτζ, ενώ δύο σημείωσε ο Όριτζι για την ομάδα του Κλοπ, με τον Κρκιτς να ισοφαρίζει προσωρινά για τους φιλοξενούμενους.

Μόλις στο 8ο λεπτό, ο Μορένο έδωσε το προβάδισμα στη Λίβερπουλ με μακρινό σουτ, με τον Κρκιτς να… απαντά στο 22’ για το 1-1 της Στόουκ. Όμως, δέκα λεπτά αργότερα ο Στάριτζ έβαλε ξανά μπροστά τους «κόκκινους», με το 2-1 να μένει μέχρι την ολοκλήρωση των πρώτων 45 λεπτών.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν υπόθεση… Όριτζι για την ομάδα του Κλοπ. Ο Βέλγος φορ χρειάστηκε μόλις πέντε λεπτά για να διευρύνει το προβάδισμα των γηπεδούχων (50’), ενώ ο ίδιος στο 65’ διαμόρφωσε το 4-1.