Champions League

Έκανε κηδεία στη Σέριφ και πέρασε στα πλέι-οφ η Καραμπάγκ (video)

Πέρασε στα play-off του Ch.League η Καραμπάγκ καθώς επικράτησε 2-1 στην έδρα της Σέριφ (το δεύτερο γκολ σημείωσε ο πρώην παίκτης της ΑΕΚ, Μίτσελ). To τέρμα των Μολδαβών ο επίσης γνωστός Μπαντιμπανγκά.

Περιμένει να μάθει τον αντίπαλό της στα play-offs του Champions League η Καραμπάγκ.

Οι Αζέροι επικράτησαν 2-1 στην έδρα της Σέριφ και σε συνδυασμό με το 0-0 του πρώτου ματς πήραν το εισιτήριο της επόμενης φάσης.

Από ένα γκολ στο φινάλε κάθε ημιχρόνου σημείωσαν οι φιλοξενούμενοι. Τον δρόμο της πρόκρισης άνοιξε ο Εντλοβού στο 45+3’, ενώ το κερασάκι στην τούρτα ήρθε από τον πρώην παίκτη της ΑΕΚ, Μίτσελ, στο 86ο λεπτό.

Οι Μολδαβοί κατάφεραν να πετύχουν το γκολ της τιμής λίγο πριν την… εκπνοή (90+4') με πέναλτι του επίσης γνωστού Μπαντιμπανγκά, που είχε περάσει απ' την Ελλάδα φορώντας τις φανέλες του Εργοτέλη και του Αστέρα Τρίπολης.