Γενικά

Έκανε... πάρτι και πήρε το Κύπελλο η ΑΕ Χαλανδρίου

Κυπελλούχος ΕΠΣ Αθηνών ανακηρύχθηκε η ΑΕ Χαλανδρίου που επικράτησε στον τελικό με χαρακτηριστική άνεση (3-0) του Ηλυσιακού. Διακοπή για ένα πεντάλεπτο, λόγω υβριστικών συνθημάτων.

Πάρτι έκανε η ΑΕ Χαλανδρίου στον τελικό του Κυπέλλου της ΕΠΣ Αθηνών. Η ομάδα από τα βόρεια προάστια επικράτησε 3-0 του Ηλυσιακού στο «Γ. Καμάρας» και κατέκτησαν τον τίτλο.

Η ΑΕ Χαλανδρίου προηγήθηκε στο 17’ με γκολ του Τσίτσαρη έπειτα από φάση διαρκείας, με το 1-0 να παραμένει μέχρι το τέλος του ημιχρόνου. Στην επανάληψη, μάλιστα, οι τυπικά φιλοξενούμενοι πέτυχαν ακόμη δύο τέρματα, αρχικά με αυτογκόλ του Φούντα (49’) και στη συνέχεια με τον Πατσιαβούρα (68’), διαμορφώνοντας το τελικό 3-0.

Αξίζει να σημειωθεί πως μετά το τρίτο γκολ των νικητών, οι οπαδοί του Ηλυσιακού αποδοκίμασαν έντονα τους ποδοσφαιριστές τους και τους έβριζαν εν χορώ, ζητώντας να βγάλουν τις φανέλες, με τον διαιτητή να διακόπτει το ματς για 5 λεπτά!