Champions League

Έκανε πλάκα ο Ζαρντίμ

Έντεκα λεπτά με το πόδι στο γκάζι ήταν αρκετά για την Μονακό. Η ομάδα του Ζαρντίμ έφυγε με τη νίκη από την έδρα της Γιουνγκ Μπόις (3-1) και μόνο με αυτοκτονία θα χάσει την πρόκριση στα πλέι-οφ.

Ολοταχώς για τα πλέι-οφ του Champions League η Μονακό. Η ομάδα του Πριγκιπάτου έφυγε με τη νίκη 3-1 από την έδρα της Γιουνγκ Μπόις και ουσιαστικά καθάρισε από το πρώτο ματς την πρόκριση.

Οι παίκτες του Λεονάρντο Ζαρντίμ μέσα σε έντεκα λεπτά πέτυχαν τρία γκολ, με τον Κουρζάβα να κάνει την αρχή στο 64’. Στο 72’ ο Καρίγιο διπλασίασε τα τέρματα των Μονεγάσκων, ενώ δύο λεπτά αργότερα Νουντζολό μείωσε για τους γηπεδούχους. Αμέσως μετά την σέντρα, ο Πάσαλιτς έβαλε ταφόπλακα στις ελπίδες των Ελβετών διαμορφώνοντας το τελικό 3-1.

Στο άλλο παιχνίδι, η Βιντεότον με γκολ στο φινάλε απέφυγε την εντός έδρας ήττα και παρέμεινε ζωντανή στη μάχη της πρόκρισης κόντρα στην Μπάτε Μπορίσοφ, 1-1.