Γερμανία

Έκανε σεφτέ η Φράιμπουργκ!

Την πρώτη της νίκη στο γερμανικό πρωτάθλημα τη φετινή σεζόν πανηγύρισε η Φράιμπουργκ, που επικράτησε σε ένα… τρελό ματς με 3-2 της Χοφενχάιμ!

Έκανε σεφτέ στην Μπουντεσλίγκα η Φράιμπουργκ!

Η ομάδα του Κρίστιαν Στρέιχ επικράτησε 3-2 σε ένα φοβερό ματς της Χοφενχάιμ και πανηγύρισε την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα τη φετινή σεζόν!

Το ματς είχε εξαιρετικό ρυθμό εξ αρχής και τρία γκολ στα πρώτα δεκαοκτώ λεπτά του! Ο Χακ μετά από ασίστ του Βάγκενρ άνοιξε το σκορ για την Χοφενχάιμ στο 14’ αλλά η απάντηση των γηπεδούχων ήταν άμεση. Με δύο γκολ από τους Ναϊντερλέχνερ (15’) και Σογιούνκου (18’) σε διάστημα τριών λεπτών έφεραν… τούμπα την ομάδα του Νάγκελσμαν!

Ο Στένζελ στο 87’ έδωσε αέρα δύο τερμάτων στην Φράιμπουργκ, με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν σε 3-2 στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων με αυτογκόλ του Σούστερ! Ωστόσο, στα εναπομείναντα λεπτά το αποτέλεσμα δεν άλλαξε με την Φράιμπουργκ να κάνει… σεφτέ στο πρωτάθλημα!