Super League 2

Εκνευρίστηκε ο ΟΦΗ και… γάζωσε τον Παναιγιάλειο!

«Μπαρούτι» από τις δυο σερί ισοπαλίες και την πιθανότητα να χάσει την πρωτιά εμφανίστηκε ο ΟΦΗ! Με πρωταγωνιστή ξανά τον Μάνο (που έκανε χατ-τρικ) διέλυσε 7-0 τον Παναιγιάλειο κι επέστρεψε στην κορυφή

Τα… νεύρα του για τις δυο αγωνιστικές χωρίς νίκη ξέσπασε ο ΟΦΗ!

Θιγμένοι από τις ισοπαλίες με Δόξα και ΑΟΧ/Κισσαμικό και την (προσωρινή όπως αποδείχθηκε) άνοδο του Άρη στην κορυφή, οι Κρητικοί γάζωσαν 7-0 τον Παναιγιάλειο.

Παίζοντας κατά διαστήματα εξαιρετικό ποδόσφαιρο, η ομάδα του Νίκου Παπαδόπουλου καθάρισε από το πρώτο ημίχρονο το ματς με ένα γρήγορο γκολ του Κοέλιο (3’) και άλλα δυο από τον φορμαρισμένο Ντίνα (26’, 32’).

Με την έναρξη, δε, του β’ ημιχρόνου το… γλέντι συνεχίστηκε, με τον Μάνο να σέρνει τον χορό και κάνοντας χατ-τρικ (στο οποίον παρενεβλήθη δεύτερο γκολ του Κοέλιο) να σφραγίζει την εντυπωσιακή νίκη του ΟΦΗ.

Πάντως, λίγο πριν τη λήξη ο πρώτος σκόρερ της Football League (που έφτασε σήμερα τα 22 γκολ και ξεπέρασε ξανά τον Κάιπερς) δέχθηκε κίτρινη κάρτα και επεδίωξε την αποβολή του ώστε να χάσει λιγότερα ματς.