Κύπελλο Ελλάδας

«Έκραξαν» άγρια τους παίκτες και έφυγαν στο ημίχρονο οι οπαδοί του Παναθηναϊκού!

Έξαλλη έκανε την εξέδρα του Παναθηναϊκού η εξέλιξη του πρώτου ημιχρόνου στη Ριζούπολη. Αφού αποδοκίμασαν άγρια τους παίκτες μετά το 2-0 του Απόλλωνα, οι οπαδοί των «πράσινων» αποχώρησαν στην ανάπαυλα.

Την έντονη αντίδραση των οπαδών του Παναθηναϊκού προκάλεσε η εξέλιξη του πρώτου ημιχρόνου με τον Απόλλωνα.

Μετά την επίτευξη του δεύτερου γκολ των γηπεδούχων, οι φίλοι των «πράσινων» που βρίσκονταν στη Ριζούπολη ξέσπασαν σε αποδοκιμασίες εναντίον των παικτών, φωνάζοντας τα συνθήματα «εεε, οοο, πετάξτε τις φανέλες και φύγετε από ‘δω» και «εσείς δεν είστε Παναθηναϊκοί, είστε μισθοφόροι και π…ας γιοι».

Όταν, δε, ο διαιτητής σφύριξε τη λήξη του ημιχρόνου, η συντριπτική τους πλειοψηφία αποχώρησε από την εξέδρα σε ένδειξη διαμαρτυρίας.

Μάλιστα αναπτύχθηκε έντονη φημολογία που τους ήθελε να κατευθύνονται προς το Κορωπί ωστόσο, ακόμα κι αν υπήρχε τέτοια πρόθεση, προφανώς ματαιώθηκε μετά τη μεγάλη ανατροπή που πέτυχε η ομάδα στο δεύτερο μέρος και της έδωσε την πρόκριση.