Oλλανδία

Νίκη-ανάσα της Εξέλσιορ κόντρα στη Φόλενταμ!

Με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, η Εξέλσιορ ξεπέρασε το εμπόδιο της Φόλενταμ (2-0) και πήρε... ανάσα ενόψει της δύσκολης συνέχειας.

Νίκη-ανάσα απέναντι στη Φόλενταμ πήρε η Εξέλσιορ! Με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, οι γηπεδούχοι επικράτησαν 2-0 και πήραν ένα πολύ σημαντικό τρίποντο ενόψει της δύσκολης συνέχειας.

Το σκορ άνοιξε άθελά του στο 18' με αυτογκόλ ο Μιράνι, ο οποίος στην προσπάθειά του να απομακρύνει, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το 1-0. Στο 80ο λεπτό, ο Αζαρκάν εκμεταλλεύτηκε την ασίστ του Κοπμάινερς, γράφοντας το 2-0 και δίνοντας μία σπουδαία νίκη στην ομάδα του.