Επιστροφή στις νίκες με τριάρα για την Εθνική Ελπίδων

Η Εθνική Ελπίδων επικράτησε 3-0 των Ν. Φερόε εντός έδρας και ανέβηκε στη 2η θέση του 7ου ομίλου των προκριματικών για το Euro Κ21 του 2025.

Μετά από δύο ανεπιτυχή αποτελέσματα, η Εθνική Ελπίδων επέστρεψε στις νίκες επικρατώντας 3-0 των Ν. Φερόε εντός έδρας.

Η Ελλάδα πήρε το προβάδισμα μόλις στο 5' με τον Τζόλη, ενώ Κούτσιας (50') και Ζουγλής (57') καθάρισαν το ματς στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου.

Η Εθνική μας ολοκλήρωσε το ματς με παίκτη λιγότερο, καθώς στο 80' αποβλήθηκε ο Κούτσιας με απευθείας κόκκινη κάρτα μετά από αψιμαχία με αντίπαλο.

Με τη νίκη αυτή, η Ελλάδα ανέβηκε στη 2η θέση του 7ου ομίλου των προκριματικών για το Euro 2025, έχοντας βέβαια δύο ματς περισσότερα σε σχέση με την Κροατία, που είναι 3η.

Επόμενος ματς για την ομάδα του Νίκου Παπαδόπουλου, ενάντια στην πρωτοπόρο, Πορτογαλία, στις 20 Νοεμβρίου, με το ματς να γίνεται κι αυτό στο «Θ. Κολοκοτρώνης» της Τρίπολης.