Super League 2

Επαγγελματική νίκη του Εργοτέλη και τέταρτη θέση

Με ένα γκολ στις αρχές του β' ημιχρόνου, ο Εργοτέλης επικράτησε 1-0 του ΑΟΧ Κισσαμικού και ανέβηκε στην τέταρτη θέση, μειώνοντας τη διαφορά από τον δεύτερο Απόλλωνα Λάρισας στους τέσσερις βαθμούς.

Ένας Εργοτέλης... επαγγελματίας!

Η ομάδα του Παπαβασιλείου χρειάστηκε ένα γκολ στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου για να λυγίσει τον ΑΟΧ Κισσαμικό (1-0). Με αυτή τη νίκη οι «κίτρινοι» ανέβηκαν στην τέταρτη θέση και μείωσαν την διαφορά από τον δεύτερο Απόλλωνα Λάρισας στους τέσσερις βαθμούς.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης, λοιπόν, πέτυχε στο 1ο λεπτό του δευτέρου μέρους ο Τσέλιος με ωραίο σουτ, με τους φιλοξενούμενους να αγγίζουν την ισοφάριση 73ο λεπτό με τον Κάσσο να βλέπει την προσπάθειά του να σταματάει στο δοκάρι.