Ισπανία

Πάτησε γήπεδο με τη Λας Πάλμας ο Αραούχο

Ο διακαής πόθος της ΑΕΚ αγωνίστηκε από το 73ο λεπτό και μετά στην φιλική αναμέτρηση της Λας Πάλμας με την Τενερίφη που τελείωσε με νίκη της ομάδας του (2-0).

Για δεκαεπτά λεπτά χρησιμοποίησε τον Σέρχιο Αραούχο ο Μανουέλ Μάρκεθ στην φιλική αναμέτρηση της Λας Πάλμας με την Τενερίφη που τελείωσε με νίκη για την πρώτη με 2-0.

Ο Τζόναθαν Βιέρα με απευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε το 1-0 για τη νικήτρια στο 59’ για να έρθει το 2-0 με τον Καλέρι που είχε περάσει αλλαγή στο 70ο λεπτό. Αξίζει να σημειώσουμε πάντως πως ο Μάρκεθ προχώρησε σε πέντε αλλαγές στην ανάπαυλα, αλλά ο Αραούχο πέρασε στο ματς μαζί με τον Χάβι Καστεγιάνο στο 73’.

Επιμέλεια:Κώστας Μιαούλης