Βέλγιο

Επέστρεψε… αγριεμένη

Ισοπεδωτική η Άντερλεχτ στο πρώτο της ματς μετά τη διακοπή λόγω εθνικών ομάδων, καθώς νίκησε με 4-0 την Ζούλτε Βάρεγκεμ.

Ύστερα από δύο συνεχόμενα ανεπιτυχή αποτελέσματα (σε Βέλγιο και Ευρώπη) η Άντερλεχτ επέστρεψε στις νίκες, επικρατώντας 4-0 στην έδρα της Ζούλτε Βάρεγκεμ.

Οι γηπεδούχοι ήταν ανταγωνιστικοί για ένα ημίχρονο, καθώς μέχρι το 45’ ήταν πίσω στο σκορ χάρη σε τέρμα του Οκάκα στο 14’ αλλά στις καθυστερήσεις «γκρεμίστηκαν» όλα. Αφενός, ο Ντεφούρ ευστόχησε σε πέναλτι και διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας, ενώ ο Εμπαγέ μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα δέχθηκε δύο κίτρινες και αποχώρησε από το παιχνίδι, αφήνοντας με δέκα την ομάδα του.

Ο Οκάκα στο 52’ «καθάρισε» για την Άντερλεχτ με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο ματς, ενώ ο Ντεντόκερ έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη των φιλοξενούμενων.