Γενικά

Έπιασε… δουλειά ο Μπενατιά

Με τον Μπενατιά να σκοράρει το πρώτο του τέρμα με τη φανέλα της Γιουβέντους και τον Ντιμπάλα να πετυχαίνει και αυτός γκολ, η Γιουβέντους επικράτησε 2-1 της Τότεναμ σε φιλική αναμέτρηση.

Τι κι αν είναι στόπερ; Ο Μεντχί Μπενάτια έδειξε με το… καλημέρα στους ανθρώπους της Γιουβέντους ότι η επιλογή τους να τον αποκτήσουν ήταν απόλυτα σωστή. Στο φιλικό της «μεγάλης κυρίας» με την Τότεναμ, ο πρώην κεντρικός αμυντικός της Μπάγερν Μονάχου, σκόραρε με κεφαλιά έπειτα από ασίστ του επίσης… νεοφερμένου Πιάνιτς, στο 14’ κάνοντας το 2-0, αφού έξι λεπτά νωρίτερα ο Ντιμπάλα είχε ανοίξει το σκορ.

Ο Μπενατιά σύμφωνα με τα ιταλικά και τα αγγλικά Μέσα είχε πολύ καλή απόδοση, όπως και ο Μιράλεμ Πιάνιτς, με την Γιουβέντους να φθάνει εύκολα στη νίκη. Το τελικό 2-1 για την απογοητευτική Τότεναμ, διαμόρφωσε στο 66ο λεπτό ο Λαμέλα, έπειτα από ωραία προσπάθεια του Γουανιάμα.

International Champions Cup : Juventus 2 - 1... από fantasticfootball