Βέλγιο

Επική γκέλα για Άντερλεχτ

Όχι μόνο πέταξε το δώρο της Μπριζ, αλλά το έκανε παίζοντας σε όλο το ματς με παίκτη παραπάνω. Η Άντερλεχτ έμεινε στο 0-0 με την Σταντάρ και συνεχίζει να βλέπει από μακριά την κορυφή της Jupiler League

Έπαιξε με παίκτη παραπάνω για 88 λεπτά και… μόνο που δεν έχασε η Άντερλεχτ, η οποία έμεινε στο 0-0 με την Σταντάρ Λιέγης στην 24η αγωνιστική της Jupiler League.

Οι μωβ κόλλησαν στην ισοπαλία και δεν κατάφεραν να εκμεταλλευτούν την ήττα της Κλαμπ Μπριζ από την Γάνδη (2-0), για να την προσπεράσουν και έμειναν στο -1 από την κορυφή.

Ένα χτύπημα εκτός φάσεις του Μπλαντένοβιτς ήταν το… highlight του ματς, αφού άφησε με δέκα παίκτες τους φιλοξενούμενους στο δεύτερο μόλις λεπτό του ματς, ενώ με απευθείας κόκκινη κάρτα αποβλήθηκε και ο Μπελφοντίλ για τον ίδιο λόγο.