Γερμανία

Έσπασε την… κατάρα η Στουτγάρδη!

Επιτέλους βαθμός εκτός έδρας για την Στουτγάρδη. Η ομάδα του Χάνες Βολφ πήρε τον πρώτο της πόντο μακριά από το γήπεδό της τη φετινή σεζόν, μένοντας στο 1-1 με το Ανόβερο.

Υπάρχει ζωή στην Στουτγάρδη και… εκτός έδρας! Η ομάδα του Χάνες Βολφ πήρε τον πρώτο της βαθμό μακριά από το γήπεδό της, μένοντας στο 1-1 με το Ανόβερο και μπήκε στην δεκάδα της βαθμολογίας.

Η Στουτγάρδη ήταν καλύτερη στο μεγαλύτερο μέρος του πρώτου μέρους, είχε το πάνω χέρι και ο Ασάνο στο 24ο λεπτό εκμεταλλεύτηκε το κενό στην αντίπαλη άμυνα και έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του. Το δεύτερο ημίχρονο είχε εκ διαμέτρου αντίθετη εικόνα, το Ανόβερο πίεζε, είχε δοκάρι με τον Μπέμπου και έφτασε τελικά στο γκολ της ισοφάρισης με εκτέλεση πέναλτι του Φάλκεργκ στο 76’.