Ιταλία

Έτοιμη για την Ρεάλ η Νάπολι! (video)

Νίκησε 2-0 την Τζένοα, χωρίς να ταλαιπωρηθεί αρκετά, και στρέφει το βλέμμα της στο ματς με την Ρεάλ Μαδρίτης για το Τσάμπιονς Λιγκ.

Έχοντας στο μυαλό της το παιχνίδι της Τετάρτης με τη Ρεάλ Μαδρίτης για τους 16 του Τσάμπιονς Λιγκ η Νάπολι πήρε αυτό που ήθελε απέναντι στην Τζένοα, χωρίς να φορτσάρει.

Η αλήθεια είναι ότι η ομάδα της Γένοβας δυσκόλεψε ειδικά στο πρώτο 45λεπτό τους «παρτενοπέι». Ωστόσο στο δεύτερο όλα ξεκαθάρισαν. Ο Ζιελίνσκι στο 50ο λεπτό έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους στο «Σαν Πάολο», ενώ 18' αργότερα το γκολ του Τζακερίνι... καθάρισε το ματς.

Με τη νίκη αυτή η Νάπολι πέρασε στη δεύτερη θέση έχοντας όμως ένα παιχνίδι περισσότερο από τη Ρόμα και μείωσε στους έξι από τη Γιουβέντους, η οποία έχει εξίσου ματς λιγότερο.

Πλέον το μυαλό όλων στρέφεται στη μεγάλη αναμέτρηση για το Τσάμπιονς Λιγκ με την Ρεάλ Μαδρίτης την Τετάρτη στην Ισπανία.