Ιταλία

Έχασε την ευκαιρία της η Τορίνο

Στο 1-1 έμειναν Σασουόλο και Τορίνο για την 31η αγωνιστική του ιταλικού πρωταθλήματος, με την «γκρανάτα» να μην καταφέρνει να μειώσει στους δύο βαθμούς την απόστασή της από τις ευρωπαϊκές θέσεις.

Ισόπαλες αναδείχθηκαν Σασουόλο και Τορίνο στην 31η αγωνιστική της Serie A, με τους «ταύρους» να χάνουν την ευκαιρία να πλησιάσουν την Σαμπντόρια στην πέμπτη θέση που οδηγεί στο Europa League.

Η «γκρανάτα» μπήκε καλύτερα στο ματς, όμως δεν κατάφερε να δημιουργήσει κλασική ευκαιρία. Στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου μάλιστα βρέθηκε πίσω στο σκορ, όταν ο Γκλικ ανέτρεψε τον Φλόρες στην μεγάλη περιοχή, ο διαιτητής έδειξε πέναλτι και ο Μπεράρντι ευστόχησε, στέλνοντας την ομάδα του στα αποδυτήρια μπροστά στο σκορ.

Στο δεύτερο 45λεπτο οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και έφτασαν στην ισοφάριση στο 58’ με τον Κουαλιαρέλα. Πίεσαν μάλιστα και για την ανατροπή, όμως η Σασουόλο άντεξε, με το 1-1 να μένει μέχρι τέλους.