Oλλανδία

Φέγενορντ για μεγάλα πράγματα

Έτοιμη για να διεκδικήσει τον τίτλο στην Ολλανδία δείχνει η Φέγενορντ, που επικράτησε 3-1 της Ντεν Χάαγκ, έκανε το 5 στα 5 και συνεχίζει να οδηγεί την κούρσα του πρωταθλήματος.

Φέγενορντ έτοιμη για μεγάλα πράγματα! Η ομάδα του Τζιοβάνι Βαν Μπρόνκχοστ επικράτησε 3-1 της Ντεν Χάαγκ, έκανε το 5 στα 5 και συνεχίζει να οδηγεί την κούρα του πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι σε ένα εκρηκτικό δίλεπτο κατάφεραν να πάρουν μεγάλο προβάδισμα. Αρχικά, στο 33’ ο Ντιρκ Κάιτ άνοιξε το σκορ και ένα λεπτό μετά ο Γιόργκενσεν έκανε το 2-0. Οι φιλοξενούμενοι πρόσθεσαν… άγχος στους αντιπάλους τους, καθώς μείωσαν στο 86’ με γκολ του Μαρένγκο και πίεσαν για την ισοφάριση. Ωστόσο, στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Ελ Αχμάντι διαμόρφωσε το τελικό 3-1.