Γενικά

Ισοπαλία στο φινάλε για τη Chicago Fire των Κωστένογλου, Κούτσια

Με ισοπαλία ξεκίνησε την πορεία της στο φετινό πρωτάθλημα του MLS η Chicago Fire των Νίκου Κωστένογλου και Γιώργου Κούτσια. Δεν έπαιξε στο ματς ο Έλληνας επιθετικός.

Με γκολ του Ντάνιελ Γκάζνταγκ στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων, η Philadelphia Union στέρησε τη νίκη στη Chicago Fire των Νίκου Κωστένογλου και Γιώργου Κούτσια, καθώς το παιχνίδι έληξε ισόπαλο 2-2.

Το σκορ άνοιξε στο 39’ ο Μπράιαν Γκουτιέρες από ασίστ του Φαμπιάν Χέρμπερς, με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν σε 1-1 με τον Μίκαελ Ούρε στο 55ο λεπτό του αγώνα,.

Στο 82’ ο Γκουτιέρες και ο Χέρμπερς αντάλλαξαν… ρόλους και σκόραρε ο Γερμανός επιθετικός, δίνοντας το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους.

Η Φιλαδέλφεια, όμως, δεν είχε πει την τελευταία της κουβέντα και στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Γκάζνταγκ διαμόρφωσε το τελικό σκορ (2-2).

Ο Γιώργος Κούτσιας έμεινε στον πάγκο και δεν αγωνίστηκε για τη Σικάγο.