Γενικά

Φιλική νίκη για Αούστρια

Η Αούστρια Βιέννης επικράτησε 3-2 της Μπρεστ (από τη Λευκορωσία), δείχνοντας σε καλή κατάσταση. Γκολάρα ο Χολσχάουζερ με εκτέλεση φάουλ.

Σε καλή κατάσταση δείχνει να βρίσκεται η Αούστρια Βιέννης.

Λίγες ημέρες μετά το διπλό στην έδρα της Ριέκα, η αντίπαλος της ΑΕΚ στους ομίλους του Europa League επικράτησε 3-2 σε φιλικό της Μπρεστ από τη Λευκορωσία. Ο Προκόπ με πλασέ μέσα από την περιοχή άνοιξε το σκορ, για να έρθει στο 34’ ο Χολσχάουζερ να σκοράρει με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ.

Η απάντηση της Μπρεστ ήρθε στο δεύτερο μέρος, με τον Φαμεγιέ να σκοράρει δις σε πέντε λεπτά και να ισοφαρίζει το σκορ αλλά ο Μονσχάιν στο 84ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό 3-2