Φιλική νίκη με Τριανταφυλλόπουλο

Με γκολ του Κώστα Τριανταφυλλόπουλου, ο Παναθηναϊκός νίκησε 1-0 τον Αρη Λεμεσού, στο φιλικό κεκλεισμένων των θυρών στη Λεωφόρο Αλεξάνδρας.

Νικηφόρα ήταν η φιλική αναμέτρηση του Παναθηναϊκού απέναντι στον Αρη Λεμεσού, στη Λεωφόρο Αλεξάνδρας. Οι «πράσινοι» επικράτησαν 1-0, χάρη σε γκολ του Κώστα Τριανταφυλλόπουλου. Ο στόπερ του «τριφυλλιού» με κεφαλιά, στο 40’, έπειτα από φάουλ του Νίκου Καλτσά από τα αριστερά σημείωσε και το μοναδικό τέρμα του παιχνιδιού.

Ο Γιάννης Αναστασίου έδωσε χρόνο συμμετοχής σε αρκετούς παίκτες, που είχαν πολλά λεπτά μέχρι στιγμής, ενώ είδε με ευχαρίστηση στους Νάνο και Κλωναρίδη να παίζουν για 25 λεπτά.

Η σύνθεση του Παναθηναϊκού: Στιλ, Μπούρμπος (65' Σπυρόπουλος), Χουχούμης (65' Νάνο), Τριανταφυλλόπουλος, Σάντσεθ (46' Μαρινάκης), Δώνης, Λαγός, Ατζαγκουν (65' Αγγελοπουλος), Λουντ (65' Ντίνας), Πέτριτς (65' Κλωναρίδης), Καλτσάς.