Φιλική «τριάρα» της Κέρκυρας επί του Απόλλωνα

Η Κέρκυρα επικράτησε 3-1 του Απόλλωνα Σμύρνης σε φιλική αναμέτρηση στο Πράβετς της Βουλγαρίας.

Η Κέρκυρα επικράτησε 3-1 του Απόλλωνα Σμύρνης σε φιλική αναμέτρηση (80 λεπτών) στο Πράβετς της Βουλγαρίας, με τους δύο προπονητές να έχουν την ευκαιρία να βγάλουν αρκετά συμπεράσματα.

Ο Ζορμπάς στο 39’ με πέναλτι άνοιξε το σκορ, με τους Γρομητσάρη (53’) και Βάργκας (70’) να σκοράρουν και αυτοί. Ο Κονέ με εκτέλεση φάουλ στο 78ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Ο Απόλλων Σμύρνης ξεκίνησε με τους Τσόβιτς, Ντάσιο, Κύργια, Μπαρτολίνι, Κούρο, Καλλέργη, Κοντοέ, Μάατσι, Σιατραβάνη, Αναστασίου, Μενδρινό.

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν οι Ζαρόπουλος, Αγγελόπουλος, Κοντοές (60’ Παπάζογλου), Βαφέας, Κούρος, Κονέ, Μπαμπιάρζ, Καλλέργης (60’ Πέτσης), Αλμπάνης, Βαλλιάνος, Ελμπάζ.

Η Κέρκυρα ξεκίνησε με τους Κουτζαβασίλη, Τουράμ, Ζορμπά, Γκόμες, Κόντο, Μπαλάφα, Ιωάννου, Μίσκoυ, Ντιόγκο Κ., Ντιόγκο Z., Γρoμητσάρη.

Στο δεύτερο ημίχρονο: Γιαννακόπουλος, Αναστασίου, Σπίνουλας, Βενέτης, Σιόντης, Τρεπεκλής, Επστάιν, Βάργκας, Ντουαλά, Ζαΐμι, Γρομητσάρης (70' Ματσοβίλας)