Γερμανία

Φορτσάτη η Κολωνία

Άλλη μια καλή εμφάνιση για την Κολωνία στην Μπουντεσλίγκα. Υποχρέωσε τη Φράιμπουργκ στην ήττα με 3-0 "κλειδώνοντας" τη νίκη από το πρώτο 45λεπτό.

Συνεχίζει τις καλές εμφανίσεις και τα καλά αποτελέσματα στην αρχή της Μπουντεσλίγκας η Κολωνία. Σήμερα επικράτησε 3-0 της Φράιμπουργκ σκορ που είχε διαμορφωθεί από το πρώτο –κιόλας- 45λέπτο της αναμέτρησης για την 3η αγωνιστική.

Για τους γηπεδούχους ο Μοντέστ πέτυχε δύο τέρματα. Ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο 29’ και που έκανε το 3-0 στο 43’. Ο Μπίτενκουρτ, 31ο λεπτό είχε διπλασιάσει τα τέρματα της γηπεδούχου.

Με τη νίκη αυτή η Κολωνία έφτασε στους επτά (7) βαθμούς και προσωρινά βρίσκεται στην πρώτη θέση, έχοντας ένα ματς περισσότερο από της Μπάγερν και Χέρτα που αγωνίζονται αύριο.