Champions League

Φουλ για σεντόνι ο Ζαρντίμ

Τυπική διαδικασία για την Μονακό ο επαναληπτικός με την Γιουνγκ Μπόις. Οι παίκτες του Ζαρντίμ έκαναν πάρτι 4-0 στο Πριγκιπάτο και με συνολικό σκορ 7-1 πέρασαν αέρα στο play-offs του Champions League.

«Ζέσταμα» ενόψει play-offs για την Μονακό.

Η ομάδα του Λεονάρντο Ζαρντίμ δεν αντιμετώπισε την παραμικρή δυσκολία στον επαναληπτικό κόντρα στην Γιουνγκ Μπόις στο Πριγκιπάτο και έφτασε άνετα στο 4-0, με το οποίο «κλείδωσε» την πρόκριση.

Οι Μονεγάσκοι που ουσιαστικά είχαν καθαρίσει την υπόθεση από το ματς της Ελβετίας (3-1), άνοιξαν το σκορ με τον Καβαλέιρο στο 54ο λεπτό. Δέκα λεπτά αργότερα ο Κουρζάβα διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του (64’) και στο 70’ ο Μαρτιάλ έγραψε το 3-0. Το κερασάκι στην τούρτα μπήκε απ’ τον Ελ Σαράουΐ, που πέτυχε το πρώτο του γκολ με την Μονακό.