Γαλλία

«Φουλάρει» για… σεντόνι η Μονακό!

Στην τρίτη θέση της βαθμολογίας, που οδηγεί στα προκριματικά του Champions League, ανέβηκε η Μονακό μετά το εύκολο πέρασμα με 3-0 από την έδρα της ουραγού Λανς.

Σε… τροχιά Champions League βρίσκεται η Μονακό!

Η ομάδα του Λεονάρντο Ζαρντίμ έκανε… περίπατο στην έδρα της ουραγού Λανς, επικρατώντας με 3-0, με αποτέλεσμα να ανέβει μόνη στην τρίτη θέση, η οποία δίνει το «εισιτήριο» για τα προκριματικά της κορυφαίας ευρωπαϊκής διασυλλογικής διοργάνωσης.

Δύο γκολ προς το τέλος του πρώτου ημιχρόνου ήταν αυτά που ουσιαστικά... κλείδωσαν το τρίποντο των Μονεγάσκων, με τους Καράσκο (36’) και Μαρσιάλ (44’) να διαμορφώνουν το 2-0. Οι γηπεδούχοι δεν έδειχναν να μπορούν να κάνουν την ολική ανατροπή στο δεύτερο μέρος, με τον Σίλβα να βάζει το… κερασάκι στην τούρτα, με το τέρμα που σημείωσε στο 72ο λεπτό.