Αγγλία

«Φρένο» από τον Αγιού

Όρθια στο Γουότφορντ η Γουέστ Χαμ (1-1). Τα «σφυριά»… τσίμπησαν βαθμό χάρις στον Αγιού -και ενώ οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με το καλημέρα- και παρέμειναν σε απόσταση ασφαλείας από την επικίνδυνη ζώνη.

Δεν κέρδισε, αλλά βγήκε κερδισμένη.

Η Γουέστ Χαμ ήρθε 1-1 στην έδρα της Γουότφορντ που άνοιξε το σκορ μόλις στο τρίτο λεπτό με τον Ντίνι με εκτέλεση πέναλτι και πήραν έναν βαθμό που τους διατηρεί σε μεγάλη απόσταση από την επικίνδυνη ζώνη και στο μείον δύο από τη σημερινή τους αντίπαλο.

Ο Αντρέ Αγιού κράτησε όρθιους τους φιλοξενούμενους, ισοφαρίζοντας με ωραίο τελείωμα στο 73ο λεπτό, ύστερα από πολύ καλή αντεπίθεση που έκαναν τα «σφυριά». Μάλιστα, η Γουέστ Χαμ αγωνίστηκαν με αριθμητικό μειονέκτημα από το 86ο λεπτό, όταν και δέχθηκε δεύτερη κίτρινη ο Αντόνιο.

Πάντως, η Γουότφορντ, λίγο έλειψε να σκοράρει στην εκπνοή, όταν μετά από φάση διαρκείας η μπάλα έφθασε στον Σαξές που δεν μπόρεσε με προβολή να κάνει το 2-1. Ο Χοσέ Χολέμπας ήταν βασικός και χρησιμοποιήθησε από τον Ματσάρι σε όλο το ματς.