Βέλγιο

Γάνδη… at the buzzer!

Με γκολ του Ρόμαν Γιάρεμτσουκ στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων, η Γάνδη επικράτησε 1-0 της Σαρλερουά, έφτασε τις 6 σερί εντός έδρας ήττες και ανέβηκε στην 4η θέση της βαθμολογίας.

«Λύγισε» την Σαρλερουά στα… χασομέρια η Γάνδη!

Οι γηπεδούχοι είχαν τον απόλυτο έλεγχο στο πρώτο μέρος, έφτιαξαν μπόλικες ευκαιρίες αλλά δεν μπορούσαν να βρουν τέρμα με… τίποτα! Ωστόσο, λίγο μετά την έναρξη του δευτέρου μέρους το ματς διακόπηκε για αρκετά λεπτά καθώς ο τερματοφύλακας της Σαρλερουά, Πενετό, χτύπησε στο κεφάλι. Κατάφερε, πάντως, να συνεχίσει το παιχνίδι αλλά και όχι να αποσοβήσει το γκολ στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Γιάρεμτσουκ να τον εκτελεί από κοντά.