Γενικά

Σκόραρε με κεφαλιά ο Αντζουλάς και έσωσε τον βαθμό για την Ούιπεστ

To παρθενικό του τέρμα στο πρωτάθλημα Ουγγαρίας πέτυχε ο Γιώργος Αντζουλάς, σκοράροντας για λογαριασμό της Ούιπεστ απέναντι στη Βάσας.

Άνοιξε… λογαριασμό ο Γιώργος Αντζουλάς στην Ουγγαρία! Ο Έλληνας στόπερ που μετακόμισε τη χειμερινή μεταγραφική περίοδο από τον Αστέρα Τρίπολης στην Ούιπεστ, σκόραρε το παρθενικό του τέρμα με τη φανέλα της ομάδας του.

Ήταν το 42ο λεπτό με τον Αντζουλά έπειτα από την εκτέλεση του κόρνερ, να πετάγεται και με καρφωτή κεφαλιά να ισοφαρίζει σε 1-1 απέναντι στη Βάσας.

Μάλιστα, το σκορ παρέμεινε ως είχε ως το φινάλε του αγώνα, με τον 23χρονο κεντρικό αμυντικό να σώζει ουσιαστικά τον βαθμό για την Ούιπεστ, η οποία βρίσκεται στη μέση της βαθμολογίας (6η) με 38.