Γενικά

«Γκέλα» πριν τη Μίλαν για Ριέκα

Η, αντίπαλος της ΑΕΚ στο Europa League, Ριέκα έμεινε στο 1-1 με την Σλάβεν Μπελούπο εκτός έδρας, λίγες ημέρες πριν την εκτός έδρας αναμέτρηση με την Μίλαν.

Με το μυαλό στη Μίλαν η Ριέκα!

Η αντίπαλος της ΑΕΚ στο Europa League, έχοντας στο μυαλό της το ερχόμενο εκτός έδρας παιχνίδι με τους ροσονέρι, έμεινε στο 1-1 εκτός έδρας με την Σλάβεν Μπελούπο και έχασε την ευκαιρία να μειώσει στον έναν βαθμό τη διαφορά από τη Ντινάμο Ζάγκρεμπ (η οποία έχει ματς λιγότερο).

To ματς ήταν ισορροπημένο σε όλη τη διάρκειά του, με τις δύο ομάδες να έχουν τις ευκαιρίες τους να σκοράρουν. Αυτή που το κατάφερε πρώτη ήταν η Ριέκα στο 59ο λεπτό, με τον... συνήθη ύποπτο Χέμπερ! Ωστόσο, είκοσι λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι έφτασαν στην ισοφάριση με τον Μέντιμορετς, με το 1-1 να μένει μέχρι το φινάλε.

Ριέκα (Ματίας Κεκ): Πρσκάλο, Μπράνταριτς, Έλεζ, Γκαβράνοβιτς (64' Πούλιτς), Χέμπερ (80' Ακόστι), Κρβτσιτς, Μάλες (82' Πάβιτσιτς), Μίσιτς, Βέσοβιτς, Ζούπαριτς, Ζούτα.