Γαλλία

Γκολ και… ξύλο στο Μονακό!

Χωρίς να πιεστεί ιδιαίτερα, η Μονακό νίκησε 4-1 την Τουλούζ, ωστόσο το ματς «στιγματίστηκε» από την… κοκορομαχία των Ντιράρ και Κανά Μπιγίκ που αντίκρισαν αμφότεροι την κόκκινη κάρτα!

Όλα τα είχε στο πριγκιπάτο! Η Μονακό έκανε… περίπατο κόντρα στην Τουλούζ, συντρίβοντάς την 4-1, αλλά στο 80’ οι Ντιράρ και Κανά Μπιγίκ… ζήλεψαν κάτι από Μέιγουεδερ και Πακιάο, με αποτέλεσμα να αντικρίσουν αμφότεροι την κόκκινη κάρτα.

Μόλις στο 9’ η ομάδα του Λεονάρντο Ζαρντίμ πήρε το προβάδισμα με τον Σίλβα, για να ισοφαρίσουν οι φιλοξενούμενοι με τον Μπρεθγουέιτ στο 26’. Ωστόσο, οι Μνοεγάσκοι πήγαν προηγούμενοι στα αποδυτήρια χάρη στο εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Μαρσιάλ, στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου.

Στο 56’ ο Μουτίνιο έκανε ακόμη πιο εύκολη τη δουλειά των γηπεδούχων, ανεβάζοντας κι άλλο το δείκτη του σκορ (3-1) και αφού ηρέμησαν τα πράγματα στο… ρινγκ, ο Ζερμέν διαμόρφωσε το τελικό 4-1 στο 90+2’.