Κύπρος

Γκολ και θέαμα στην Κύπρο!

Φοβερό θέαμα στο πρωτάθλημα της Κύπρου καθώς σε δύο παιχνίδια μπήκαν 10 τέρματα! Η Δόξα Κατωκοπιάς επικράτησε 4-1 τη Νέα Σαλαμίνα, ενώ Άλκη και Άρης Λεμεσού έμειναν στο 3-3.

Την εξαιρετική της πορεία στο κυπριακό πρωτάθλημα συνεχίζει η Δόξα Κατωκοπιάς που επικράτησε 4-1 της Νέα Σαλαμίνας. Έξι γκολ στο άλλο ματς της ημέρας καθώς Άλκη και Άρης Λεμεσού έμειναν στο 3-3!

Η Δόξα Κατωκοπιάς ήταν εξαιρετική και με τρία τέρματα μέχρι το 60ο λεπτό καθάρισε το ματς κόντρα στη Νέα Σαλαμίνα. Σαντίκ (11’), Ασαμόα (37’) και Κάρλος (60’) έγραψαν το 3-0, με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν στο 71’ με τον Μακρίεφ. Ο Κενίντι στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων διαμόρφωσε το τελικό 4-1.

Στο άλλο ματς της ημέρας, το οποίο ήταν και το πιο εντυπωσιακό της ημέρας, Άλκη και Άρης Λεμεσού έμειναν στο 3-3. Ο Μεντιέντοβιτς άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους (18’), με τους Φαμπρίτσιο (34’), Σεμέδο (66’) να κάνουν την ανατροπή. Ο Φράγκου στο 69’ ισοφάρισε αλλά ο Σιμόες τέσσερα λεπτά μετά έκανε ξανά το 3-2. Ο Μαραγκουδάκης στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.