Ισπανία

Γλίτωσε και πανηγύρισε η Θέλτα

Με πέναλτι του Ιάγκο Άσπας στο 27’, η Θέλτα κατέβαλε (1-0) την αντίσταση της Λεγανές του Δημήτρη Σιόβα, με τους φιλοξενούμενους να χάνουν σημαντικές ευκαιρίες στο β’ ημίχρονο.

Τα είδε όλα η Θέλτα μέχρι να επιστρέψει στις νίκες, αλλά τελικά τα κατάφερε κόντρα στη Λεγανές του Δημήτρη Σιόβα.

Η ομάδα της Γαλικίας επικράτησε 1-0 με το πέναλτι-γκολ του Ιάγκο Άσπας από το 27', αλλά στη συνέχεια φαινόταν ότι κάθισε στο υπέρ της προβάδισμα χωρίς να ψάξει ιδιαίτερα το δεύτερο γκολ.

Αυτή τη νοοτροπία προσπάθησαν να εκμεταλλευτούν οι φιλοξενούμενοι, χάνοντας σπουδαίες και κραυγαλέες ευκαιρίες στο β' ημίχρονο, αλλά η Θέλτα στάθηκε τυχερή βλέποντας την μπάλα να περνά κυρίως ξυστά από τα δοκάρια της εστίας της.

Αυτή ήταν η τέταρτη συνεχόμενη ήττα για τη Λεγανές, που βρίσκεται σε παρατεταμένη περίοδο ντεφορμαρίσματος, ενώ αξίζει να σημειωθεί ότι ο Σιόβας αντικαταστάθηκε στο 58', δείχνοντας ότι αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού.