Σκωτία

Γλίτωσε την… ψυχρολουσία η Σέλτικ (video)

Νόμιζε ότι «καθάρισε» με το 3-0 του ημιχρόνου η Σέλτικ, όμως τίποτα δεν είχε τελειώσει. Η Σεντ Τζόνστον αντεπιτέθηκε, χωρίς όμως να γλιτώσει την ήττα με 4-2, στην 3η αγ. του σκοτσέζικου πρωταθλήματος.

Μέχρι το ημίχρονο φαινόταν μια χαλαρή νίκη της Σέλτικ, όμως η Σεντ Τζόνστον της έβαλε… δύσκολα και την ανάγκασε σε ένα αγχωτικό 4-2, στην τρίτη αγωνιστική της Premiership Σκοτίας.

Η Σέλτικ προηγήθηκε μέχρι το ημίχρονο με 3-0 και χαλάρωσε. Οι γηπεδούχοι αντεπιτέθηκαν μετά το 80’, μείωσαν σε 3-2, όμως την ψυχρολουσία της Σέλτικ έσωσε ο Κρίστι με γκολ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

St. Johnstone vs Celtic 2-4 All Goals... από HoFoot