Κύπρος

Γλίτωσε το «κάζο» η Ανόρθωση

Την πρώτη της φετινή νίκη πέτυχε κόντρα στον Άρη Λεμεσού η Ανόρθωση, που έφερε «τούμπα» το εις βάρος της σκορ και επικράτησε 2-1 με ανατροπή.

Με την ψυχή στο στόμα πήρε την πρώτη της φετινή νίκη (2-1) η Ανόρθωση, που πέτυχε μεγάλη ανατροπή επί του Άρη στο δεύτερο φετινό της μας.

Ο Άρης κατάφερε να προηγηθεί στο πέμπτο μόλις λεπτό, με τον Αντωνίου να εκμεταλλεύεται λάθος στην άμυνα των φιλοξενούμενων και να τους... αγχώνει.

Η λύση τελικά δόθηκε μέσα σε δύο λεπτά. Ο Ικάντε ανέτρεψε τον Καλό και ο διαιτητής υπέδειξε πέναλτι, που μετέτρεψε σε γκολ στο 70’ ο Κολούνγκα για το 1-1, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Καμπρέρα διαμόρφωσε το τελικό σκορ με προβολή, μετά από ασίστ του Καλό.