Γερμανία

Η Φράιμπουργκ λύγισε τους «τράγους»

Η Φράιμπουργκ έκανε άλμα για να μην έχει κινδύνους ως προς την παραμονή της, με την επικράτηση 2-1 απέναντι στην Κολωνία, στην αναμέτρηση που έκλεισε την 20η αγωνιστική.

Με το γκολ του Μαξιμίλιαν Φίλιπ στο 77’ η Φράιμπουργκ επικράτησε 2-1 απέναντι στην Κολωνία κι έφτασε τους 26 πόντους, ισοβαθμώντας με την Γκλάντμπαχ στο μέσον του πίνακα. Οι γηπεδούχοι έφτασαν τις έξι νίκες σε εννέα εντός έδρας αναμετρήσεις και δεν φαίνεται πως θ’ αντιμετωπίσουν πρόβλημα με την παραμονή τους.

Ο Γκρίφο άνοιξε το σκορ στο 32ο λεπτό, για να έρθει η ισοφάριση από τον Μοντεστέ στο 39ο λεπτό. Το νικητήριο γκολ σημείωσε ο Φίλιπ στο 77ο λεπτό, μετά από ασίστ του σκόρερ του πρώτου τέρματος, Γκρίφο.