Γενικά

Η Μπόκα πήρε το ντέρμπι! (video)

Με δύο γκολ στα δύο τελευταία λεπτά η Μπόκα Τζούνιορς επικράτησε με σκορ 2-0 της Ρίβερ Πλέιτ στο αργεντίνικο κλασικο και έμεινε μόνη πρώτη στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Σπουδαία νίκη πήρε Μπόκα Τζούνιορς τα ξημερώματα, καθώς επικράτησε με σκορ 2-0 της Ρίβερ Πλέιτ στο αργεντίνικο κλασικο και έκανε σημαντικό βήμα για την κατάκτηση του πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να βρουν τον δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα με δύο γκολ που πέτυχαν στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης, καθώς ο Παβόν άνοιξε το σκορ στο 84’ και τρία λεπτά αργότερα ο Πέρεζ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.