Ιταλία

Ιμόμπιλε-Μίλαν 4-1!

Τρομερή Λάτσιο, μυθικός Ιμόμπιλε! Με τον 27χρονο να πετυχαίνει χατ-τρικ και να «σερβίρει» ΚΑΙ ασίστ, μέσα σε 12 λεπτά, οι Ρωμαίοι διέλυσαν 4-1 τη Mίλαν -με την αντίπαλο της ΑΕΚ να έχει «θέματα» πίσω!

Πω πω μια Λάτσιο… πω πω ένας Ιμόμπιλε!

Έχοντας τον 27χρονο στράικερ σε τρελά κέφια, οι Ρωμαίοι διέλυσαν 4-1 τη Μίλαν, στην αναμέτρηση για την 3η αγωνιστική της Serie A -φανερώνοντας… στην ΑΕΚ, όλες τις αμυντικές αδυναμίες των «ροσονέρι»!

Ο διεθνής Ιταλός ήταν, πραγματικά, όλα τα λεφτά για τους «λατσιάλι», πετυχαίνοντας χατ-τρικ και «σερβίροντας» ΚΑΙ ασίστ, μέσα σε 12 λεπτά, από το 38' ως το 50'!

Αρχικά, λοιπόν, άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, διπλασίασε τα τέρματά του με εκπληκτικό βολέ πάνω στην κίνηση στο 42', στο 48' (και αφού ο Παρόλο πέρασε σαν σταματημένο τον Καλάμπρια) «έγραψε» εύκολα το 3-0 και στην αμέσως επόμενη φάση, έδωσε στο… πιάτο το 4-0, για τον Λουίς Αλμπέρτο.

Από την άλλη, το μόνο που κατάφερε η αντίπαλος της «Ένωσης» στο Europa League, ήταν να πετύχει το γκολ της τιμής με τον Μοντολίβο (56').

Αυτή ήταν η πρώτη ήττα των Μιλανέζων στο φετινό πρωτάθλημα, που… προσγειώθηκαν απότομα, μετά το «δύο στα δύο», ενώ η Λάτσιο παραμένει αήττητη, με δύο «τρίποντα», πλέον και μία ισοπαλία.