Σταθερά στην κορυφή ο Αστέρας - Πήρε το ντέρμπι με τον Άρη η ΑΕΚ

Ο Αστέρας Τρίπολης επικράτησε 3-1 του Πανσερραϊκού και συνεχίζει να προπορεύεται στη βαθμολογία της Super League Κ19, ενώ η ΑΕΚ πήρε με το ίδιο σκορ το ντέρμπι κόντρα στον Άρη.

Την εξαιρετική του πορεία συνεχίζει ο Αστέρας Τρίπολης, ο οποίος παραμένει και στην κορυφή της βαθμολογίας της Super League Κ19. Οι Αρκάδες επικράτησαν 3-1 του Πανσερραϊκού και συνεχίζουν μόνοι πρώτοι, χτίζοντας σιγά-σιγά και διαφορά.

Ο Αστέρας με τα γκολ του Μπάτση στο 40' και του Λάσκαρη στο 48ο λεπτό κατάφερε να πάρει προβάδισμα δύο τερμάτων. Οι φιλοξενούμενοι στο 73' μείωσαν σε 2-1 όμως στο 90ό λεπτό ο Παπαδόπουλος Άγγελος με εντυπωσιακή εκτέλεση φάουλ διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Την ίδια ώρα, η Κ19 της ΑΕΚ πήρε το ντέρμπι της αγωνιστικής, αφού νίκησε επίσης με 3-1 την αντίστοιχη ομάδα του Άρη.

O Χατζηνικολάου στο 8ο λεπτό άνοιξε το σκορ, με τον Αντωνόπουλο στο 60’ με πέναλτι να γράφει το 2-0. Ο Παλαιολόγου στο 86’ έδωσε αέρα τριών τερμάτων στους γηπεδούχους, με τους Θεσσαλονικείς να πετυχαίνουν απλώς το γκολ της τιμής με τον Αλμυρά στις καθυστερήσεις.

Κ19 Αστέρας Τρίπολης - Κ19 ΑΕΚ: Νίκες επί Πανσερραϊκού και Άρη