Ιταλία

Κάντε στην… μπάντα, περνάει η Αταλάντα!

Τρένο συνέχισε να πηγαίνει στη Serie A η Αταλάντα! Η ομάδα του Μπέργκαμο έκανε πλάκα και στην Τζένοα (3-0) και με την πέμπτη νίκη στα έξι τελευταία παιχνίδια της… απειλεί ακόμα και για Ευρώπη.

Την εκπληκτική της αντεπίθεση στη Serie A συνεχίζει η Αταλάντα!

Η φορμαρισμένη ομάδα του Εντουάρντο Ρέγια κατάπιε (και) την Τζένοα και φτάνοντας με συνοπτικές διαδικασίες στο 3-0, πανηγύρισε την πέμπτη νίκη στα έξι τελευταία παιχνίδια της.

Μέσα σε δέκα λεπτά και πριν καλά-καλά οι Γενοβέζοι συνειδητοποιήσουν τι συμβαίνει, ο Κούρτιτς είχε τελειώσει τη σεμνή τελετή με δυο γκολ πριν τη λήξη του ημιχρόνου. Με την Τζένοα, δε, ανήμπορη να αντιδράσει μετά την ανάπαυλα, ο Γκόμες έδωσε και διαστάσεις στο σκορ, σφραγίζοντας τη νίκη της Αταλάντα.

Έτσι, εκείνη προσπέρασε τη Μίλαν (εν αναμονή του δικού της αγώνα με την Πεσκάρα) και σκαρφαλώνοντας στην τέταρτη θέση, πλησίασε σε απόσταση αναπνοής τη Νάπολι.