Κάναντι: «Δίκαιο το αποτέλεσμα»

Ικανοποιημένος σε γενικές γραμμές από την ισοπαλία του Ατρόμητου στην έδρα του Παναιτωλικού δήλωσε ο Νταμίρ Κάναντι.

Δίκαιη χαρακτήρισε την ισοπαλία του Ατρόμητου στο Αγρίνιο κόντρα στον Παναιτωλικό ο Νταμίρ Κάναντι, μιλώντας στη συνέντευξη Τύπου μετά το τέλος του ματς.

«Κάναμε ένα πολύ έντονο παιχνίδι. Ο στόχος επετεύχθη αν και θα μπορούσαμε να πάρουμε τους τρεις βαθμούς. Τελικά πήραμε τον έναν. Κάναμε ένα πολύ καλό πρώτο ημίχρονο και σκοράραμε με τον Ντιγκινί. Γενικά ήταν ένα πολύ έντονο παιχνίδι με έντονη ατμόσφαιρα και πολλές φωνές από τους φιλάθλους.

Στο δεύτερο ημίχρονο πιεστήκαμε από τον αντίπαλο και θα έπρεπε να αμυνθούμε. Παρ΄όλα αυτά θα μπορούσαμε να βγάλουμε κάποιες αντεπιθέσεις και να σκοράρουμε. Δεν είμαστε ευχαριστημένοι από το γεγονός ότι δεχθήκαμε γκολ από στημένη φάση και σε αυτό θα πρέπει να εστιάσουμε. Ο αντίπαλος πήρε πολλές στημένες φάσεις και μας άσκησε πίεση στο δεύτερο μέρος. Τελικά ήρθε 2-2 που είναι ένα δίκαιο αποτέλεσμα και συνεχίζουμε».