Champions League

Καπίνο: «Τα λάθη πληρώνονται στο υψηλότερο επίπεδο»

Στο γεγονός πως τα λάθη στο Τσάμπονς Λιγκ πληρώνονται από ομάδες τέτοιου επιπέδου απέδωσε ο Στέφανος Καπίνο την ήττα του Ολυμπιακού από τη Σπόρτινγκ με 2-3.

Ο τερματοφύλακας των «ερυθρόλευκων» τόνισε πως πάλι καλά που έμεινε τόσο χαμηλά το σκορ με τις ευκαιρίες των «λιονταριών» στο πρώτο ημίχρονο, αφού στο δεύτερο «έσφιξαν» στην άμυνα και θα μπορούσαν να κάνουν κάτι καλύτερο, αλλά και πως η εικόνα των πρωταθλητών Ελλάδος δεν ήταν αυτή που έδειξαν απόψε.

Αναλυτικά: «Σε αυτό το επίπεδο τα λάθη πληρώνονται. Έχασε πολλές ευκαιρίες η Σπόρτινγκ και ευτυχώς έμεινε εκεί το σκορ. Στο δεύτερο ημίχρονο δείξαμε πως μπορούμε να αντεπεξέλθουμε, καθώς ήμασταν πιο "σφιχτοί". Έχουμε ακόμα πέντε ματς και κοιτάμε μπροστά.

Η ομάδα δεν είναι αυτό που παρουσιάσαμε στο πρώτο ημίχρονο. Σε τέτοιο επίπεδο, τα λάθη πληρώνονται. Πρέπει να κοιτάξουμε μπροστά και να πάρουμε το καλύτερο από τον όμιλο».